O Benecku v Krkonoších

01.10.2020

V rodiště Šárky Záhrobské či propagátora běhů na lyžích Mistra Bohumila Hanče jste například z Prahy za hodinu a půl. Přivítají vás zalesněné kopce, pasoucí se stáda, výhledy do údolí, kromě našeho hotelu a restaurace TOP mnoho chat i penzionů a přehršel služeb i atrakcí pro děti, o které se stará sdružení Benecko

Spousta slunce a kyslíku se zárukou pohody na horách

Benecko se díky své nadmořské výšce až 1019 m n.m. nachází většinu roku nad úrovní smogového mraku, proto jsme v úvodu mohli zaručit čistý a voňavý vzduch a také nejvíce slunečných dnů v roce.

Jsme rádi, že zájem o dovolenou rodin s dětmi na Benecku roste. Nabízíme pěkné menší wellness, gastronomii na dobré úrovni a nespočet úžasných výletů do okolí, jak pro rodiny s dětmi, tak i pro sportovce či teambuildingy. 

Ovšem na rozdíl od předražených středisek u nás vše pořídíte za příznivé ceny a jako bonus pohodovou atmosféru turisty nepřeplněného Benecka. 

Vše pro rodiny 

Přímo ze srdce Benecka můžete s dětmi vyrazit pěšky po stále se rozvíjející Lufťákově stezce. Na několika přírodních zastaveních najdete zábavné hry, které nadchnout děti i dospělé. Procházku si můžete protáhnout až do mini zoo, kde děti najdou dětské hřiště přímo ve výběhu malých koziček.

Vyzkoušet můžete i tubing park, tedy sešup umělým korytem na speciálních duších, atrakce je v provozu v létě i v zimě. Nebo horské tříkolky upravené pro jízdu po travnatém kopci, s kvalitními brzdami a velkou stabilitou. V obou případech vás zpátky na kopec vyveze lanovka.

Z koně na koloběžku a pak na běžky

Oblíbeným cílem výletů je i farma se stádem huculských koní a úžasnými výhledy na krkonošská panoramata, s možností projížděk na koních pro děti i dospělé (cca 4 km z centra obce). V Benecku si můžete půjčit horské kola, dvoukola i stále oblíbenější koloběžky. O Benecku se ví, že je rájem pro běžkaře.

Upravené tratě jsou propojené do několika okruhů a napojené na Krkonošskou běžeckou magistrálu, na více než 100 km tras si na své přijdou milovníci klasiky i bruslení. Pro lyžaře Benecko nabízí moderní skiareál s 11 vleky, slalomovými dráhami, dva snowparky a samozřejmě i dostatek prosluněných svahů pro rekreační lyžaře. Podmínky pro rodiny s dětmi zn. ideál.

Pár tipů na výlety do okolí

  • Rozhledna Žalý (3 km)
  • Biofarma Hucul s možností vyjížděk na Huculských koních (Janova Hora) (6 km pěšky, 15 km autem)
  • Sportovní areál Horní Mísečky (10 km pěšky, 20 km autem)
  • Labská přehrada, Špindlerův Mlýn (7, 10 km pěšky, 17, 20 km autem)
  • Ski areál Bubákov, Herlíkovice (4 km pěšky, 10 km autem)
  • Ski areál Aldrov / Vítkovice (6 km pěšky, 10 km autem)

Až si tedy budete plánovat dovolenou na českých horách, nezapomeňte na náš Hotel a restauraci TOP a přívětivé Benecko.